Методичні рекомендації до роботи з професійно орієнтованими навчальними текстами на уроках української мови у допрофільних 8-9 класах

Автор(и)

  • В. Г. Заєць

Ключові слова:

соціокультурний простір, мовні явища, моделювання завдань, допрофільна освіта, професійно орієнтовані тексти, мовні завдання

Анотація

У статті подаються методичні рекомендації до роботи з навчальними текстами соціокультурної тематики у класах з поглибленим вивченням української мови. Професійно орієнтовані тексти розвивають в учнів
пізнавальний інтерес, розкривають мовні явища за умови моделювання завдань учителем та сприяють вибору професії. Вивчення та закріплення знань мовних явищ через текст інтенсифікує навчальний процес, дає змогу уникати дублювання й перевантаженості другорядним матеріалом.

Посилання

Білодід І.К. Професійні горизонти викладача мови в середній школі / І.К. Білодід // Українська мова і література в школі. — 1976. — № 5. — С. 6.

Караман С.О. Методика навчання української мови в гімназії : навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / С.О. Караман. — К. : Ленвіт, 2000. — 272 с.

Пентилюк М.І. Концепція навчання української мови в системі профільної освіти / М.І. Пентилюк, О.М. Горошкіна, А.В. Нікітіна // Вивчаємо українську мову та літературу. — 2008. — № 6. — С. 2—7.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з поглибленим вивченням української мови: Українська мова. 8D9 класи / С.О. Караман, О.В. Караман, М.Я. Плющ, В.І. Тихоша та ін. ; за ред. С.О. Карамана. — К. : Грамота, 2009.

Федчук Л. Робота з текстами профільного спрямування як один із шляхів реалізації особистісно зорієнтованого навчання української мови у 8—9 класах / Л. Федчук // Нова педагогічна думка. — 2008. — №4. — С. 182.

[Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.robota.Lviv.ua/102.html

Downloads

Опубліковано

2013-04-16

Як цитувати

Заєць, В. Г. (2013). Методичні рекомендації до роботи з професійно орієнтованими навчальними текстами на уроках української мови у допрофільних 8-9 класах. Педагогічна освіта: Теорія і практика. Психологія. Педагогіка., (17). вилучено із https://pedosvita.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/view/4

Номер

Розділ

Теорія і практика навчання і виховання